Avukata Sor

Hayatımızın belirli dönemlerinde başımıza gelen çeşitli olaylardan dolayı hakkımızı veya kendimizi savunmak durumunda kalabiliriz. Böyle zamanlarda hangi konuda bir hukuki sürece girilecekse o konu ile ilgili en iyi bilgiye sahip olan avukatlara çeşitli sorular yöneltip hukuk karşısında sürecin nasıl izlendiğini öğreniriz. Çünkü bizler hukuk devleti ve yasaların uygulandığı bir toplumda yaşıyoruz ancak o kadar geniş bir konu ki her şeyi en ince ayrıntısına kadar bile avukatların dava sürecinde yardımcımız olması her bilgiye doğru şekilde ulaşmamızı sağlar.

Avukata Sormak İstedikleriniz Var Mı?

‘’Avukata sor’’ başlığı altında öncelikle avukatınızın danışmanlık hizmeti verip vermediğini bilmeniz gerekir. Eğer avukatınız danışmanlık hizmeti veriyorsa süreç hakkında sizler daha çok bilgi edinecek ve size avukatınız hem danışma konusunda hem de davalar konusunda oldukça yardımcı olacaktır. En basitinden günlük konuşmalarda sıkça geçen arsa, vesayet yâda boşanma konularında eğer kişiler durumun içinden çıkamıyorsa ve ciddi anlaşmazlıklar varsa konu yasaların önünde görülüp hukuk çerçevesinde çözülecektir. Bunun için size avukata sor ve danış önerisini sunuyor ve sonrasında doğru adımlarla ilerlemenizi diliyoruz.

Davaların açılacağı zaman çeşitli belgeler ve dilekçeler hazırlanıp sürecin başlatılması gerekir. Örneğin ceza davalarında uzlaşma, boşanma davası nasıl açılır gibi konuların hepsi avukatınıza sormak istedikleriniz arasında olacaktır. Avukata sor ile bilmediğiniz konular hakkında nasıl hakkınızı arayacağınızı yâda çok ciddi bir konu için açılacak mahkemede avukatınızla nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

‘’Avukata Sor’’ İle Merak Ettiğiniz Her Şeyi Öğrenin

Avukata sor diyerek hazırladığımız başlıkta sizleri en doğru şekilde bilgilendirmek istiyoruz. Bir araya geldiğimiz zaman danışmanlık ve avukatlık hizmeti veren ofisimizde hukuk davalarının çoğuyla ilgili uzman yardımı alabileceksiniz. Sizlere yardımcı olmak için çıktığımız yolda bilmediğiniz çok konu olabilir ve bunları sormaktan asla çekinmeyin çünkü sizlere avukata sor ile yardımcı olmak için varız. Dava nasıl açılır, takip süreci nasıl işler, savunmalar nasıl hazırlanır gibi konu başlıklarının tamamı hakkında bilgilenip size açılmış ya da sizin açacağınız davalarda yanınızda olacağız. Yasalar herkes için ve hukuk önünde herkes eşit. Sizler avukata sor ile merak ettiğiniz her şeyi bizlere sorabilir ve dilediğiniz şekilde yardım alabilirsiniz.

6 thoughts on “Avukata Sor

 1. bilal Reply

  Merhaba benim adıma sahte senet düzenlemişlerdi mahkemeye verdim imza örneklerimi toplayıp adli tıpa gönderdiler beşinci duruşmada dosya adli tıptan dönmediği için yine ertelediler e.devlet hesabımda taraf rolu adli olgu yazıyor bu ne anlama geliyor

  • Avukat Reply

   Merhaba Bilal Bey, konu hakkında Av. İdil Su Aydın’ndan görüş almak için ofisimizi ziyaret edebileceğiniz gibi 05370388208 nolu telefondan da bilgi alabilirsiniz.

 2. Viyolet Reply

  İyi gunler,
  size danışmak istediğim husus ( internette çok araştırdım ama kafamı karştırdı) whatsapp uygulamasındaki yazışmalar, boşanma davasında (özellikle çocuk velayeti üzerinde) kanıt olarak gösterilebilir mi? herhangi bir program olmaksızın, telefondaki uygulamayı, ortak bilgisayarımızda web uygulama olarak kayıt etmiştik ve bu vesile ile bir aldatma yazışmaları (ihanet) ele geçirdim. Hemde uygunsuz resim ve videolar da yer almakta. Bunları, mahkeme de nasıl kanıt olarak kullanabilirim? Eğer legal değilse de nasıl legal bir kanıt haline getirebilirim ?
  Ayrıca, konu hakkında, daha da fazla danışmanlık almak isterim. Ayrıca konu hakkında uzman danışmanlık ücretini de eklerseniz, sevinirim. Özellikle hafta sonu gelebilirim bu arada.
  Teşekkürler.

 3. Sefa Reply

  Müşterim benim gösterdiğim evi beni atlatıp aldı ama ben ticaret odasının yer tutanağını imzalamıştım mahkemeyi kazandım şimdi yargıtayda sorum şu sözleşmede yazan aylık %5 faizi avukatım alamayız dedi sözleşmeyi imzaladığı için bunuda kabul etmiş olmuyormu aylık %5 faizi alabilirmiyim?

  • Avukat Reply

   Merhabalar, bu konuda daha detaylı bilgi almak için avukatımız İdil Su Aydın ile görüşebilirsiniz. 0537 038 82 08 nolu cep telefonu numarasından doğrudan kendisine ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. sezgn mert Reply

  mrb,
  kapıcı dairesi yönetici kardesıne ve arkadaslarına kıraya vermıs fakat ben ımza vermedım ben kat malıkıyım kapıcı daıresınde hakkım var kapıcı daıresını oy cokluylamı,oy bırlıylemı verebılır;ben haklıysam ne yapmam gerekır örnegın savcılıgamı sıkayet etmem gerekır ve / veya kamu davasımı acmam gerekır??
  sımdıden teskeur ederım ıyı calısmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir