Etiket: İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye

İzmir boşanma avukatı tavsiye için avukatımız İdil Su Aydın ile görüşme sağlayabilirsiniz. Boşanma avukatı için bizlere soru sormak yazabilir veya doğrudan arayabilirsiniz.

Boşanma Davası Ücretleri

Boşanma Davası Ücretleri

Aile, toplumun en önemli temel taşıdır. Bireylerin sevgi ve saygı çerçevesinde bir araya gelerek oluşturdukları bu kurum ne yazık ki çeşitli sebeplerden ötürü dağılabilmektedir. Bunun neticesinde boşanmalar gerçekleşmekte ve kişiler profesyonel yardıma ihtiyaç duymaktadır. Boşanma davasının zorluğuna ve karmaşıklığına göre süreç ve boşanma davası ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir.

Continue reading “Boşanma Davası Ücretleri”
Boşanma Davası Türleri

Boşanma Davası Türleri Nelerdir?

Çiftlerin anlaşmazlıklarından ötürü açılan boşanma davalarında taraflar boşanma kararını ortak verebildiği ve boşanma davası hemen sonuçlanabildiği gibi bazen kararın tek taraflı verilebildiği ve sürecin zorlu olduğu görülmektedir. Tarafların isteklerine, maddi durumlarına, iddia edilen sebeplere göre boşanma sürecinin gidişatında fikir ayrılıkları ve farklı talepler olabilmektedir. Buna bağlı olarak boşanma türleri anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Continue reading “Boşanma Davası Türleri Nelerdir?”
Boşanma Avukatı İzmir

Boşanma Avukatı İzmir

Boşanma Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

Hayatlarını mutluluk içerisinde birleştiren çiftler zamanla istenmeyen sorunların ortaya çıkması sebebiyle boşanmak isteyebilir. Burada her şeyden önce boşanma konusunda kesin bir karara varılmalı ve eğer duygularınız tamamen boşanmanız gerektiğini söylüyorsa profesyonel bir boşanma avukatı yardımıyla süreci başlatabilirsiniz. Süreç nasıl başlar diye soracak olursanız dava dosyasının ilgili mahkeme birimine ulaştırılmasıyla başlar ve kabul yâda reddine dair karar kesinleşmesiyle sona erer. Önce davacının dava dilekçesi sonrasındaysa gelen cevaba karşı ikinci cevap dilekçeleri alınır. Sonrasında boşanma avukatınız öncülüğünde diğer adımlar izlenir.
Continue reading “Boşanma Avukatı İzmir”