Şirket Avukatlığı

Şirket avukatlığı hakkında İzmir’de bir avukatlık bürosundan uzman seviyesinde destek almak için şirket avukatlığı yapmakta olan büromuza başvurabilir ve profesyonel şirket avukatlığı desteği alabilirsiniz. İzmir şirket avukatlığı için bizleri iletişim numaralarımızdan arayabilir ve talebinizi dile getirebilirsiniz. Şirketiniz için en iyi hukuki danışmanlık ve müşavirlik desteğimizi sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

İzmir Şirket Avukatlığı

Gerek limitet şirketi olsun gerekse anonim ve hatta komandit şirketi olsun tüm şirketlerin bir şirket avukatlığına ihtiyaçları vardır. Çünkü şirketlerde yaşanabilecek hukuki danışmanlık için doğru bir bilgiye ve yine iyi bir savunmaya ihtiyaç vardır. Şirket avukatları, şirketlerde yaşanabilecek olumsuz durumlar karşısında şirketi hukuki olarak savunabilen ve yasalar karşısında tüm savunmaları yapabilme kabiliyetine sahiptir. Şirket avukatı seçerken mutlaka daha dikkatli ve daha özenli seçimlerin yapılması gerekir. Şirket avukatları mahkemelerde şirketleri savunma ve davalara bakma gibi bir özelliğe sahipken, yine farklı konularda da şirketlere yardımcı olma becerisine sahip olmalıdır. Örneğin yaşanabilecek uyuşmazlık gibi durumlarda süreci iyi bir şekilde yönetme ve şirketi maddi manevi, her türlü zarara karşı koruyabilmelidir. Dolayısıyla şirket avukatlığı ihtiyaç duyduğunuzda mutlaka seçeceğiniz avukatın hem dış yani mahkeme gibi süreçlerde en iyi politikayı sergileyebilmelidir. Hem de şirketin iç işlerini hukuk çerçevesi içinde yönetme yeteneğine sahip olmalıdır.

Şirket Avukatları Ne Tür Görevlerde Yer Alır?

Bilindiği üzere ticaret hukuku geniş ve karmaşık bir yapıdadır. Bu nedenle şirket avukatları büyük bir hukuki donanıma sahip olmalıdır. Firmaların, ticaret hukuku ve iş hukuku kapsamında doğru hizmeti verebilmelidir. Şirket avukatlığı, pek çok dava ve olaya aynı anda bakabilmelidir. Bu alandaki faaliyetlerine bakmak gerekirse ve şirket avukatlarında bulunması gereken özelliklere bakmak gerekirse;

  • Şirket avukatları başta firmaya açılan davaları çok iyi bir şekilde yönetme yeteneğine sahip olmalıdır. İşveren haklarını ve yine işçilerin haklarını koruyabilmeli ve gerektiğinde savunabilmelidir.
  • Bilindiği üzere günümüzde pek şirketlere davalar açılabiliyor. Bu davalar küçük ya da büyük boyutta olabilir. Ama avukatlar şirket lehine açılan davaları, şirketin lehine çevirebilme yeteneğine sahip olmalıdır. Bu da üstün bilgi birikimi ve tecrübe gerektiren bir durumdur. Bu nedenle şirketler avukat seçerken tüm bu konulara ekstra özen gösterip, doğru yönde avukat seçimi yapmalıdır.
  • Pek çok firmanın en büyük kaybı alacaklarını zamanında alamamasıdır. Dolayısı ile İzmir şirket avukatlığı sayesinde şirketlerin alacakları hukuki çerçevede alınmalı ve firmanın zarara uğraması engellenmelidir. Yani tahsilat yönetimini doğru hamleler ile yapmalıdır.
  • Devlete ödenecek vergiler veya diğer ödemeler şirketi yıpratacak boyuta ulaştığında avukat üzerine düşen görevi, firmaya zarar vermeden ortadan kaldırabilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir