Boşanma Avukatı İzmir

Boşanma Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

Hayatlarını mutluluk içerisinde birleştiren çiftler zamanla istenmeyen sorunların ortaya çıkması sebebiyle boşanmak isteyebilir. Burada her şeyden önce boşanma konusunda kesin bir karara varılmalı ve eğer duygularınız tamamen boşanmanız gerektiğini söylüyorsa profesyonel bir boşanma avukatı yardımıyla süreci başlatabilirsiniz. Süreç nasıl başlar diye soracak olursanız dava dosyasının ilgili mahkeme birimine ulaştırılmasıyla başlar ve kabul yâda reddine dair karar kesinleşmesiyle sona erer. Önce davacının dava dilekçesi sonrasındaysa gelen cevaba karşı ikinci cevap dilekçeleri alınır. Sonrasında boşanma avukatınız öncülüğünde diğer adımlar izlenir.

İzmir Boşanma Avukatı

İşlemin nasıl işlediğinden kısaca bahsettikten sonra ofisimizde boşanma avukatı kapsamında verdiğimiz hizmetler içerisinde olan danışmanlık hizmetimiz sırasında boşanma davalarının ne kadar sürdüğü hakkında da çeşitli sorular almaktayız. Sürecin zamanı davanın nerede açıldığına, boşanma uzmanı olan avukat tarafından takip edilip edilmediğine, gerekçelere, tanık ve delil durumuna ve en önemlisi anlaşmalı mı ya da çekişmeli mi olacağına bağlıdır. Tabi burada süreci en hızlı sürede bitirmenizi sağlayacak olan anlaşmalı boşanmadır. Taraflar aralarında anlaşarak belirli karar çerçevesinde boşanabilirler. Bu esnadaki boşanma işlemlerinde de yine boşanma avukatı tarafından yönlendirileceksiniz ancak genel hatlarıyla sıralayacak olursak davanın açılması, kararın kesinleşmesi ve kararın nüfus kaydına işlenmesi şeklinde sıralanır. Nasıl bir boşanma dilekçesi hazırlamanız gerektiği konusunda sizi en iyi şekilde yönlendirecek olan boşanma avukatı ile sürekli irtibat halinde olmalısınız. Bizler de aile hukuku ve boşanma davaları konusunda sizleri en doğru şekilde bilgilendireceğiz.

Boşanma Avukatını Seçerken Neleri Dikkate Almalısınız?

Öncelikle seçeceğiniz boşanma avukatı sizin aile birliği içerisinde haklarınızı koruyup sorunlarınızı dile getireceği için konuşması düzgün ve anlaşılır olmalı. Kendine güvenen biri olup lafının arkasında durabilmeli ki hakim karşısında istekleri ve sorunları rahatlıkla dile getirebilsin. Tabi ki bunların dışında anlaşmalı veya çekişmeli her ne sebepten olursa olsun açacağınız davalardaki aile hukuku maddeleri hakkında tam bilgiye sahip olmalıdır. Boşanma avukatı ile açmak istediğiniz davada belgeler ve dilekçelerin hazırlanması kadar yukarıdaki saydığımız özellikler de oldukça önemlidir. Bize başvurup boşanma davası ile ilgili danışmanlık almak istediğinizde ağırlıklı olarak çalıştığımız alanlardan biri olduğu için sizlere tam ve eksiksiz bilgi vereceğiz. Gerekli dava takibi, danışmanlık ve temsil hizmetini de alabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir