Kategori: Avukat Haber Portalı

Tüm avukat haberlerini bulabileceğiniz bu sayfada hukuki, adli ve avukatları ve vatandaşları ilgilendiren haberlere ulaşabilirsiniz.

Boşanma Davası Ücretleri

Boşanma Davası Ücretleri

Aile, toplumun en önemli temel taşıdır. Bireylerin sevgi ve saygı çerçevesinde bir araya gelerek oluşturdukları bu kurum ne yazık ki çeşitli sebeplerden ötürü dağılabilmektedir. Bunun neticesinde boşanmalar gerçekleşmekte ve kişiler profesyonel yardıma ihtiyaç duymaktadır. Boşanma davasının zorluğuna ve karmaşıklığına göre süreç ve boşanma davası ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir.

Continue reading “Boşanma Davası Ücretleri”
Boşanma Davası Türleri

Boşanma Davası Türleri Nelerdir?

Çiftlerin anlaşmazlıklarından ötürü açılan boşanma davalarında taraflar boşanma kararını ortak verebildiği ve boşanma davası hemen sonuçlanabildiği gibi bazen kararın tek taraflı verilebildiği ve sürecin zorlu olduğu görülmektedir. Tarafların isteklerine, maddi durumlarına, iddia edilen sebeplere göre boşanma sürecinin gidişatında fikir ayrılıkları ve farklı talepler olabilmektedir. Buna bağlı olarak boşanma türleri anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Continue reading “Boşanma Davası Türleri Nelerdir?”
İzmir Avukat İdil Su Aydın - 05370388208

İzmir Barosu Avukat Listesi

İzmir Barosu’na bağlı avukatlara yine İzmir Barosu’nun sitesinden ulaşabilirsiniz. İzmir Barosu avukat listesi için avukat arayışınızı İzmir Barosu’na bakarak kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca İzmir avukat arayışınız bizimle de iletişim kurabilirsiniz.

İzmir Avukat İdil Su Aydın - 05370388208

Bornova Avukat

Bornova avukat arayan tüm vatandaşlarımız için Bornova’da bulunan hukuk büromuzla hizmet veriyoruz. Hemen bizimle Bornova avukat için iletişime geçebilirler.

Bornova avukat ve hukuk bürosu kurucusu Avukat İdil Su Aydın’la iletişime geçerek hukuki yardım ve danışmanlık alabilirsiniz.

Bornova avukat telefon numarası: 0537 038 82 08

İzmir Avukat İdil Su Aydın - 05370388208

Konak Avukat

Konak’ta avukat mı arıyorsunuz? Konak avukat veya Konak hukuk bürosu arayışınız için hemen Konak avukatlık bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

Konak Avukat İdil Su Aydın’ı arayarak hukuki yardım veya danışmanlık alabilirsiniz.

Konak avukat telefon: 0537 038 82 08

İzmir Avukat İdil Su Aydın - 05370388208

Bayraklı Avukat

Bayraklı’da avukat arayışınız için İzmir Bayraklı’da bulun Bayraklı avukatlık büromuza başvurabilir ve hukuki danışmanlık alabilirsiniz. Bayraklı avukat için hemen Bayraklı hukuk büromuzla iletişime geçiniz.

İnternet Ortamında Kişilik Haklarının İhlali

İnternet Ortamında Kişilik Haklarının İhlali

İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun uyarınca, internet ortamında yapılan bir yayının kişilik haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız gereken yasal yöntemlerin kullanılmasıyla bu yayın içeriğine olan erişimin engellenmesini veya kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Yayın içeriği bir fotoğraf, video veya yazı olabilir. Bu yayının tamamının, bir kısmının veya yayının bölümünün kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Continue reading “İnternet Ortamında Kişilik Haklarının İhlali”
İnternet Ortamında Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali

İnternet Ortamında Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali

Teknolojinin, beraberinde kolaylıkları, erişim rahatlığını ve konforu getirdiği kuşkusuzdur. İnternete kolay erişimin sağlanması ve hemen her an elimizin altında bulunması, bizlerin bilgiye kolay erişimini sağlamakla beraber aynı zamanda sosyalleşmemizi, oluşmuş veya oluşmakta olan yeni sosyal çevremizi muhafaza etmemizi de sağlamaktadır. Bütün bunlar sebebiyle bir bakıma tanıdığımız veya tanımadığımız insanlarla kurduğumuz iletişimimizi de kontrol altında tutmuş olduğumuzu düşünürüz.

Continue reading “İnternet Ortamında Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali”
Ceza Avukatı İle İlgili Merak Edilenler

Ceza Avukatı İle İlgili Merak Edilenler

Ceza Avukatı Nedir?

Ceza avukatı, ceza soruşturmalarını ve davalarını takip eden avukata verilen addır. Ceza soruşturması suçun işlenmesinden sonra başlamaktadır. Yahut eğer bir suç şüphesi altındaysanız, tüm bu süreçte (soruşturma ve kovuşturma denilen dava aşamasında) hemen bir ceza avukatından yardım almaya başlayabilirsiniz.

Continue reading “Ceza Avukatı İle İlgili Merak Edilenler”