Aile Hukuku

Aile Hukuku

Aile hukuku medeni hukuk kapsamında kişilerin aile ve çevrelerindeki ilişkiyi düzenleyen kısmıdır. Aile kavramı en geniş anlamda anne, baba ve çocuklardan oluşup aile birliği içerisindeki anlaşmazlıkları, önemli sorunları ve birliği temelden sarsacak konuların tamamıysa aile hukuku kapsamına girmektedir.

Aile Hukuku Konuları Nelerdir?

Aile hukuku içerisinde başlıca konularsa boşanma koşulları ve sonuçları, evlenmenin koşulları ve hükümleri, aile konutu, soy bağı, velayet, vesayet, evlat edinme yasal danışmanlık, mal rejimleri, çocuğun nafaka hakkı ve yardım nafakası gibi konular Aile hukuku konuları içerisinde yer almaktadır. Ve bu davalar Aile Mahkemesi kapsamında görülmektedir. Hangi sebeple olursa olsun saydığımız konular hakkındaki davaların Aile Mahkemelerinde açılması zorunludur. Ayrılık ve boşanma davalarında ise Aile Mahkemesinin olmadığı yerlerde dava Asliye Hukuk mahkemesinde görülür.

Aile Hukuku Boşanma Davaları Hizmetimiz

Boşanma davaları ve aile hukuku ağırlıklı olarak çalışılan alanlardan biri olup bu alanlarda temsil hizmeti, dava takibi ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Türk Medeni Kanunu’nda belirlenen boşanma sebepleri arasında yer alan konularla ilgili danışmanlık hizmeti alıp bu konular için derinlemesine bilgilendirileceksiniz. Özellikle aile hukuku kapsamı içerisinde en yaygın boşanma sebeplerinden biri olan evlilik birliğinin temelden sarsılması konusunda özel olarak konuşup izlenmesi gereken yol hakkında bilgi alabilirsiniz. Hayatımızın her alanında olan aile kavramı sarsıldığı zaman kişilerin psikolojik savaş verdiği dönemde aile hukuku içerisinde dava açabilir ya da açılan bir davanız varsa temsil hizmeti alabilirsiniz.

Aile hukuku ve boşanma davası süreçlerinde alacağınız hukuki danışmanlık hizmeti daha doğru bir yol izlemenizi sağlayacak ve haklarınız konusunda geniş bir bilgiye sahip olacaksınız.

Yasaları en iyi şekilde bilen bir avukat yönetmeliğinde çalışmanız haklarınız ve izlenmesi gereken süreç hakkında doğru bilgilendirmeye ilerlemenizi sağlayacaktır. Anlaşmalı boşanma, nafaka davası, çekişmeli boşanma, velayet davası gibi Aile Mahkemesinde görülecek davalarınız hayatınızın belirli dönemlerinde psikolojik olarak size yara vermiş ve oldukça üzmüş olabilir. Fakat her şeyin bir çözümü olduğunu bilen avukatlık ve danışmanlık hizmeti veren ofisimizde hangi sebeple olursa olsun açmak istediğiniz davalarda haklarınızı bilerek doğru adımlarla ilerlemenizi sağlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir